Univerzitní pobyty

Umělecké rezidence MuseumsQuartier ve Vídni pro rok 2021

Jazyk: 
čeština ()

MuseumsQuartier vyhlásilo program uměleckých rezidencí pro rok 2021. Rezidence jsou určeny umělcům, kurátorům a teoretikům z České republiky, Maďarska, Rumunska, Slovenské republiky, Slovinska a Chorvatska, kteří pracují v oblasti současného umění a provádějí výzkum ve této oblasti. Přihlášky jsou přijímány e-mailem pouze v angličtině do 6. 12. 2020.

Visegrádský program rezidenčních pobytů pro rok 2021

Jazyk: 
čeština ()

Mezinárodní visegrádský fond (IVF) a Willa Decjusza (Krakov) ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem (Praha), Literárním informačním centrem (Bratislava) a Petöfiho literárním muzeem (Budapešť) vydaly novou výzvu pro zájemce o rezidenční pobyty na rok 2021. Uzávěrka je 30. listopadu.   

Švýcarská Villa Ruffiex a její program

Jazyk: 
čeština ()

Rezidenční pobyt na jihu Švýcarska ve Valais nabízí uchazečům skvělé ubytování, originální pracovní prostor a měsíční stipendium v nádherném prostředí. Vedle mírně převažující francouzštiny je zde úředním jazykem také němčina. Uzávěrka přihlášek průběžně. Aktuálně 30. června.   

Italská rezidence Default 19

Jazyk: 
čeština ()

Společnost Ramdom nabízí pobyty v rezidenci Default 19 v Gagliano del Capo na jihu Itálie. Program je určen badatelům, kteří se ve svém výzkumu zaměřují na téma odlehlých míst a extrémních krajin. Uzávěrka pro odeslání přihlášek je 10. května 2019.

Stránky