Umělecké rezidence MuseumsQuartier ve Vídni pro rok 2021

Program uměleckých rezidencí Artists-in-Residence v Q21/MuseumsQuartier ve Vídni je součástí snahy Nadace ERSTE podporovat současné umění a posilovat situaci jeho tvůrců, zejména v regionu střední, východní a jihovýchodní Evropy. Program rezidencí je realizován společně s tranzit, Igor Zabel Association (IZA) a Kontakt Collection. Kontakt Collection bude spolupracovat s WHW Akademija v Záhřebu. Rezidence jsou určeny umělcům, kurátorům a teoretikům z České republiky, Maďarska, Rumunska, Slovenské republiky, Slovinska a Chorvatska, kteří pracují v oblasti současného umění a provádějí výzkum ve této oblasti. Výzkumný charakter rezidence by měl umožnit odpočinout si od každodenního tlaku a najít čas soustředit se na konkrétní aktivitu. Účastníci dostanou příležitost žít a pracovat po dobu dvou měsíců v jednom ze studií MuseumsQuartier přímo v centru Vídně. Apartmány nabízejí jak obývací, tak pracovní prostor, ale neposkytují prostor pro rozsáhlá umělecká díla.

Během pobytu jsou účastníkům nabízeny různé možnosti setkání. Pro každou rezidenci je poskytnuto stipendium ve výši 1 050 EUR.

Žádost musí obsahovat následující dva dokumenty:

1) Vyplněný digitální formulář obsahující následující informace:

Vaše kontaktní údaje (jméno, adresa, e-mail, telefon, web)

Motivační dopis vysvětlující, proč žádáte, co od residence očekáváte a na co byste se v rámci pobytu chtěli zaměřit (max. 5 000 znaků)

Stručné informativní CV (max. jedna strana)

2) Portfolio (max. 10 MB)

Žadatelé by měli být připraveni využít rezidenci v její plné délce v určeném termínu

pro Slovenskou republiku: květen–červen 2021

pro Slovinsko: červenec–srpen 2021

pro Českou republiku: září–říjen 2021

pro Maďarsko: říjen–listopad 2021

pro Chorvatsko: říjen–listopad 2021

pro Rumunsko: listopad–prosinec 2021

Přihlášky jsou přijímány e-mailem pouze v angličtině do 6. 12. 2020. Přihlášku s předmětem „Q21/MQ AiR 2021“ zašlete na adresu office.at@tranzit.org.

Vybraní účastníci budou informováni nejpozději do 31. 1. 2021.

Odkazy

www.erstestiftung.org

www.tranzit.org

www.igorzabel.org/en

www.kontakt-collection.org/

www.whw.hr

www.mqw.at

Zdroj: 

Rubrika: 
Share