Tipy na stáže

Bodø2024, Open call for The European Cabins of Culture project

Jazyk: 
english ()

Bodø2024 and Sparebank1 Nord-Norge Samfunnsløftet announce funds for the project European Cabins of Culture, which is part of the programme for Bodø2024. Bodø and the county of Nordland are European Capital of Culture in 2024. They want to fill tourist cabins and other hiking destinations with artistic and cultural content.

Umělecké rezidence MuseumsQuartier ve Vídni pro rok 2022

Jazyk: 
čeština ()

Program uměleckých rezidencí Artists-in-Residence v Q21/MuseumsQuartier ve Vídni je součástí dlouhodobé snahy Nadace ERSTE podporovat současné umění a kulturu a posilovat situaci tvůrců, zejména v regionu střední, východní a jihovýchodní Evropy. Přihlášky jsou přijímány pouze v angličtině poštou a e-mailem do 12. 9. 2021.

Program EU Kreativní Evropa a jeho výzvy v roce 2021

Jazyk: 
čeština ()

Evropská výkonná agentura pro vzdělávání a kulturu (EACEA) vydala v rámci programu Kreativní Evropa – Kultura výzvu na podporu evropských platforem kulturních a kreativních organizací (CREA-CULT-2021-NET). Termín uzávěrky je 29. září 2021 v 17 hod. Vyhlášení výsledků se očekává v únoru 2022. 

Výzkum s tématem studená válka

Jazyk: 
english ()

Stipendium pro výzkum zabývající se získáváním a šířením informací za studené války vyhlásila Visegrad Scholarship at the Open Society Archives. Tématem programu jsou Možnosti vědění: hledání pravdy v polarizovaném světě a po něm (Possibilities of knowing: Truth seeking in a polarized world and [in] its aftermath). Hlásit se mohou badatelé ve dvou termínech (červen, listopad) pro akademický rok 2021 a 2022. 

 

Umělecké rezidence MuseumsQuartier ve Vídni pro rok 2021

Jazyk: 
čeština ()

MuseumsQuartier vyhlásilo program uměleckých rezidencí pro rok 2021. Rezidence jsou určeny umělcům, kurátorům a teoretikům z České republiky, Maďarska, Rumunska, Slovenské republiky, Slovinska a Chorvatska, kteří pracují v oblasti současného umění a provádějí výzkum ve této oblasti. Přihlášky jsou přijímány e-mailem pouze v angličtině do 6. 12. 2020.

Stránky