Univerzitní pobyty

Rezidenční pobyt v Kyjevě

Jazyk: 
čeština ()

Institut umění Divadelní ústav vypisuje ve spolupráci s Českým centrem Kyjev výběrové řízení na měsíční tvůrčí pobyt v oblasti literární tvorby v Kyjevě v období od 1. do 31. května 2019. Uzávěrka je 15. března 2019. 

Umělecké a tvůrčí rezidence ve Velké Británii na rok 2019

Jazyk: 
čeština ()

Společnost Compass Live Art vyhlásila možnost pobytu ve svých rezidencích pro rok 2019 a přijímá zvláště přihlášky těch, kteří pracují s jakýmkoliv médiem a jejichž práce tkví v zapojení publika. Dílo má poté šanci být prezentováno na festivalu Compass v roce 2020.

Residency 2019 in Prague

Jazyk: 
english ()

The project Prague – City of Literature offers since October 2015 residency stays for foreign writers and translators. There are six residencies available every year, each lasts two months; the selection process happens during August and September. Prague – City of Literature reimburses the resident for a return ticket, provides accommodation for free and a stipend of 600 euro per month.

Umělecké centrum Bluecoat v Liverpoolu

Jazyk: 
čeština ()

Rezidence v uměleckém centru Bluecoat v Liverpoolu nabízí od 30. září do 30. října 2018 zájemcům se sídlem v České republice možnost pobytu. Zájemci o místo by měli mít alespoň mírně pokročilý stupeň mluvené angličtiny a nemělo by jim činit potíže zapojit se do hovoru. Přihlášky zasílejte do 10. srpna 2018. 

Japonská rezidence Kyoto Art Center

Jazyk: 
čeština ()

Japonská rezidence Kyoto Art Center vyhlásila soubor programů pro rok 2019. Cílem rezidenčního pobytu je prohloubení mezinárodní spolupráce a zkušeností, zájemce musí v průběhu stáže vytvořit veřejný program pro občany města. Kyoto Art Center poskytne ubytování, studio, učebny a obousměrnou letenku. Termín odevzdání přihlášek je 30. června 2018. 

Australská rezidence BigCi Environmental

Jazyk: 
čeština ()

Nezisková mezinárodní organizace BigCi nabízí možnost rezidenčních pobytů pro environmentálně zaměřené činovníky a vyzývá k podání přihlášek na rezidenční pobyt The BigCi Environmental Awards 2018 v Austrálii na okraji nádherného národního parku Wollemi v dojezdové vzdálenosti od Modrých hor zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO. Přihlašovat se můžete do 1. 6. 2018.

Pařížská rezidence Ville Vassilieff a její nový program

Jazyk: 
čeština ()

Umělecká a vědecká platforma s názvem The Pernod Ricard Fellowship umožnuje každoročně badatelům, umělcům a výzkumníkům pobyt v nádherné historické vile Villa Vassilieff přímo v centru čtvrti Montparnasse v Paříži. V letošním roce je uzávěrka pro přihlášky 31. května 2018. 

Stránky